Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

MOLIM POMOĆ

dario1994

Postovani, potrebna mi je strucna pomoc dijete 3,5 god 100cm 15kg cesto prehladen,sa uvecanim limfnim cvorom na vratu,u subotu opet klasicna temperatura,skidamo do danas,napravimo kks i evo problema...molio bi vasu pomoc sta i kako dalje te sta bi to moglo biti,hvala

TROMBOCITI 100-450 73
LEUKOCITI 5-13 46
MONOCITI 5-13 14
ALT 9-20 49
AST 24-49 65
GGT 4-22 22

dario1994

Ispravak,leukociti 4,6

Ostala krvna slika u granicama

dario1994

NESIGMENTIRANI NEUTROFILNI GRANULOCITI DO 3 2
MORFOLOGIJA LEUKOCITA u vecini neutrofila izrazita toksicna granula

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Snižena vrijednost leukocita bi ukazivala na virusnu infekciju no bez pregleda i uvida u stanje djeteta se ništa ne može reći sa sigurnošću. Svakako je potrebna kontrola krvne slike.

dario1994

Mene najvise brinu niski tromociti 73

Ramiyiy

Poštovani,
napravila sam briseve zbog spontanih pobačaja. Pronađena mi je ureaplazma. Dobila sam Azitromicin 3x iako se doktor premišljao jel je to uopće potrebno. Nije mi rekao treba li i moj muž izlijeciti ureaplazmu? Koliko dugo ne smijemo imati odnose? Trebam li nakon terapije ponoviti briseve?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

dario 1994 - isprika nisam vidio ovaj podatak u Vašem prethodnom postu. Ne treba brinuti no treba kontrola krvne slike.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ramiyiy: prema mom mišljenju trebate oboje istovremeno popiti antibiotik. 2 tjedna kasnije ponovite briseve - moze i suprug. Ovo pitanje je primjerenije uputiti ginekologu. LP