Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Klostridija

macica29

Postovani,
sin mi ima 4mj. S 3 mj zavrsio je na pedijatriji, imao je e.coli i pokupio je rota virus. Za e.coli je pio cefixim od 3ml. 6.dan rote imao je 10 stolica, zadnja je bila proljevasta i drugi dan u stolici je bila krv. Stolica je poslana na analizu i utvrđena je klostridija. Dobio je medazol, terapija 10 dana, svakih 6 sati 50mg. Za vrijeme terapije jeo je 120ml bebimila, 6 obroka u 24h. Nakon terapije pocelo je brljanje s hranom. Znao je pojesti od 60 do 90ml svaka 3 sata. Danas je 18 dan od prestanka terapije i jede vecinom po 90ml po obroku. Pojede 90 i place. Je li moguce da jos uvijek ima mucnine?
Krvni nalazi i nalazi urina su u redu, stolica je normalna.
I njegova pedijatrica nam je rekla da zbog klostridije nikad vise nece moci piti antibiotik na usta da mu se ne naprave rupe po crijevima. Na pedijatriji su rekli da to nije istina. Molim za Vase misljenje.

macica29

Zaboravila sam napisati da od probiotika koristimo waya kapi s D3 vitaminom. Vidim da ste mi preporucili boulardi. Kako onda da doziramo?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako uzmete Biorelu akut tada pola vrećice na dan. Za ostale proizvođače treba pročitati uputu.

macica29

Postovani,
hvala Vam na odgovoru. Kupila sam mu boulardii junior u kapsulama pa rastvorim kapsulu.
Jucer mi je bljucnuo odma van, nisam znala je li cijelu ili nije, al danas vec ne jede kako treba pa je ocito cijelu. To se vec jednom dogodilo pa odmah nije jeo drugi dan kako treba.
Molim Vas, recite mi, sto ako nakon 28 dana nece jesti kako treba? U njegovu pedijatricu nemam povjerenja jer mi je rekla kad sam bila s njim kod nje da se ne opterecujem mililitrima i nek mu dajem probiotik, bilo koji.
Boulardii nije spomenula.
I da, sto je klostridija napravipa njegovim criievima da on tako dugo ne moze jesti? Strah me da nije neki veci problem.
Dakle, krvni nalazi od 4.1.su u redu, jedino su malo eozinofilni poviseni (9.2) i neutrofili su jos uvijek smanjeni. Kontrolu ima pocetkom 2.mjeseca.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Klostridije ne bi trebale imati veze s odbijanjem hrane. Katkada nakon virusne infekcije probavne cijevi zaostane mlohavost želuca (postinfekciozna gastropareza) i to zna potrajati tjednima. Ipak, uzimajući u obzir dob djeteta ako se problem nastavi javite se pedijatrijskom gastroenterologu.

macica29

Hvala Vam na odgovoru!
On je imao rota virus. Nakon koliko tjedana bi se trebao oporaviti? Sad kad pije boulardii jede 120ml po obroku, 6 do 7 puta u 24 sata.
I jos jedno pitanje. Pedijatrica nam je rekla da nikad vise nece moci antibiotik na usta piti, nego uvijek intravenozno. Je li to istina?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pretpostavjam da će se oporaviti nakon 2 tjedna. Ovo sa davanjem antibiotika ne stoji happy)

macica29

Hvala na odgovoru. Eto, jede normalnije. Jos nam je samo ostalo da se neutrofili podignu. Za sad variraju između 700 i 900.