Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Temperatura 40

Petrusina

Dobar dan. Dijete mi ima preki 40 temo. Prvo je bilo streptokok u grlu i hemofilius u nosu popili antibiotik i kasnije otisli na ponovni bris i sve ok. Nakon toga dijete mi opet ima 40 da 5 tem radeni nalaz urina koji je uredan i naz krvi koji je uredan samo ima CRP povisen koji je granica 5 a on ima 71. Otisli na hitnu radeno slikanje pluca koja su uredu i nema upale. Usi isto tako kao i grlo. Uredno. Dijete mi i danas isti tako i dalje ima temperaturu 40 sa 5. Sta da radim. Di da idem.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poštovani, nije uputno postavljati upite na web forum za rješavanje akutnih i potencijalno ugrožavajućih stanja. Nadam se da ste do sada riješili problem, u pravilu kada god niste sigurni da je situacija pod kontrolom treba se javiti liječniku, pa katkada to bude i dan za danom.