Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

KRVNA SLIKA - ANIZOPOIKILOCITOZA

Darko

Molim Vas za pojasnjenje pojma LAGANA ANIZOPOIKILOCITOZA I RIJEDAK ANULOCIT u nalazu krvi 8-godisnjeg djeteta.

Vrijednosti:
Zeljezo 3,3.
Leukociti 15,0
MCV 73,7
MCH 24,0
MCHC 325
GRANULOCITI SEGMENTIRANI 72,0
LIMFOCITI 18,0

Dijete je imalo urinoinfekciju prije dva mjeseca i prije tjedan dana tonsilitis. Amoxil je prestao piti prosli cetvrtak 19.05.

Unaprijed hvala.

Dr. Darko Richter

Dijete ima oblik eritrocita koji ukazuje ma manjak željeza, a taj manjak se vidi i u direktnom nalazu razine željeza u krvi. Niste citirali broj eritrocita, hemoglobin, hematokrit te UIBC, što spada na potpuniju procjenu eventualne anemije.