Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Mala diječija glista

Mely123

Poštovanje,

otkrila sam glistu kod svoje curice na sluznici vagine jednu noć kad se žalila da joj nešto smeta"dolje".
Dotad uopće nije imala ikakve simpt niti išta slično.
Pošto je krenula u vrtić točno mjesec i nešto dana prije nego šta smo ovo otkrili,dali je moguće da se tamo inficirala?
Nezz kako sada reagirat na to sve,dali prijavit to u vrtić,pa nju držat kod kuće? Što se čini u takvim situacijama?
Opet ako i prijavim,vjerojatno ih pola neće obaviti pregled svoje dijece i crvići će i dalje ostati u kolektivu.Moja kćerka će se opet vratit nazad,te će ih opet pokupiti.
Nezz što činiti po tom pitanju?
Sad prolazimo sva ona čuda s čišćenjem i pranjem.
Popila je sirup Helmex(3.75 ml) samo jedna doza,pa opet nakon 14 dana isto.
Nama roditeljima ništa nije dato.
Baš mi se ne prolazi kroz ovo sve još jednom sad

Te me zanima dali je crvić mogao ući u mok mjehur ili maternicu,te dali se i ti crvići onda unište s ovim gore navedenim lijekom,nakon šta ga se popije?

Hvala
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nažalost puno djece ima male dječje gliste i nije ih lako iskorjeniti; kako kod kuće tako i u kolektivu. Prijavite vrtiću što se događa, epidemiološka služba izlazi na teren ako ima više slučajeva u grupi i tada sva djeca piju sirup protiv glista. Odrasli u pravilu ne dobijaju lijek preventivno, jedino ako imate smetnje (svrbež u području čmara). Dječje gliste u području spolovila jedino rade crvenilo, drugih komplikacija nema. Ako se smetnje budu ponavljale može se više puta ponavljati terapija - lijek je bezopasan.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Na ovo pitanje sam odgovorio u postu nemirno spavanje bebe gdje ste ga također postavili