Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mikoplazma

sanja

Što je mikoplazma, kako nastaje, kako se prenosi i kako se liječi?

Dr. Darko Richter

Mikoplazma je posebni mikroorganizam koji spada u tzv. atipične bakterije, koje se od tipičnih razlikuju po tome što nemaju čvrsti stnični zid. Žive unutar stanica i jedino tako preživljavaju, pa po tome naliče na viruse. Prenosi se s čovjeka na čovjeka, uglavnom bliskim dodirom ili kapljičnim putem.