Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

ganglioma

ino

Na zapešću desne ruke mojem su se sinu pojavile kvržice, koje smo operirali, a kirurg je rekao da se radio o gangliomu.
Sada se nakon tri godine pojavila izraslina na lijevom zapešću. Očekuje nas operacija upravo idući tjedan.
Zanima me što je preventivno potrebno uraditi, kako se ovo više ne bi događalo, a i više detalja o samom oboljenju, ako bi bili ljubazni.
Veliki pozdrav,
Zabrinuta majka.

Dr. Darko Richter

Ganglionueromi su benigni tumori sastavljeni od elemenata živčanih stanica i živčanih niti. Nema prevencije. Za sve pitajte kirurga, pedijatar vam o ovome nije najkompetentniji govoriti.