Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

mlijeko

ana

Imam sincica koji ima 26 mjeseci. Inace je zdrav i dobro napreduje.
Sa jelom nikada nismo imali nikakvih problema, no u posljednja 3 tjedna, odbija bilo kakav mljecni obrok (milijeko, jogurte, sireve...) koje je inace rado jeo.
Prije spavanja je, obicno uz ili iza vecere, popio mlijeko, ali sada to odbija. Zbog visokih temperatura dosta pije (vode ili djecijih cajeva).
Zanima me, s obzirom na njegovu dob, dali je to samo njegov hir, da li zbog odbijanja mlijeka moze doci do nekih posljedica i koja je zapravo kolicina mlijeka koju bi djete negone dobi moralo popiti.
Zahvaljujem na odgovoru.

Dr.Darko Richter

Mlijeko je hrana, a ne piće. U stvari, voda je jedino piće, ostalo je uglavnom ili hrana, ili otrov. Ne bih mu davao dječje čajeve umjesto vode jer to ga zasićuje (zašećereni su), pa vjerojatno nema puno teka za mlijeko.