Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

NAN1

Aleks92

Postovani doktore,beba mjesec ipo dana prvih 20 dana iskljucivo dojena nakon toga na moje mlijeko dodajemo NAN1 adaptirano mlijeko.Posljednjih 3 dana stolica mu je zuto zelene boje u vidu zrnastog sira,da li je to normalno?Ima svaki dan po jednu stolicu redovnu ujutru,Ali se dosta nateze tokom spavanja i ima ceste gasove I tokom dana I tokom noci.Fino napreduje i dobija na tezini,Ali me brinu te stolice I ti gasovi.Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako dijete dobro napreduje ne treba Vas brinuti izgled stolice niti "gasovi". Ne savjetujem promjenu adaptiranog mlijeka. Očekujte normalizaciju stanja kada navrši 3-4 mjeseca. Možda ćete naći korisne savjete na https://littledotapp.com/hr/blog/bolesti/dojenacki-grcevi