Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nedonosce - tezina/visina

dambolina

Postovani doktore,
kcerka je rodjena u 33. nedjelji trudnoce i tezila je 2030 gr, a duga je bila 47 cm. Danas ona ima 19 mjeseci, pa me zanima da li su njena tezina i visina uredni. Teska je 9,6 kg, a visoka je izmedju 80 i 83 cm. Ja bih rekla da je sitna. Inace ja jako zdrava djevojcica. Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Darko Richter, dr. med.

Visonomje natprosječna, težinam tek na donjoj granici normale, iako je na porodu bila skoro 500 g ispod normale(25% ispod minimuma donošenog djeteta).
Taako da je "višlja nego deblja".

dambolina

Da se malo vratim na kcerkicin razvoj happy
Ona danas ima 3 godine i 4 mjeseca i visoka je izmedju 92 i 93 cm, a teska oko 13,5 kg. Nekako mi se cini sitna u odnosu na svoje vrsnjake, ali bih voljela cuti i odgovor strucnjaka na pitanje da li su ova tezina i visina zadovoljavajuci u odnosu na porodjajne mjere?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vaše dijete je visinom na 25. centili (25% djevojčica njezine dobi, rođenih u terminu je niže od nje) i oko 50% je lakše od nje. Gledajući prethodne podatke čini se da ide sve kako treba...