Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

streptoccoc pneumanie

dani123

Dijete je napunilo u ..02.2012.g. godinu dana, tjedan dana prije tog
datuma imalo je tri dana temperaturu i gubitak apetita, temperatura
skinuta sa lekadolom, nakon 5-6 dana jak proljev( temperature nema )
te osip po preponama i vratu, crvenilo u licu, na hitnoj(pedijatrija),
pregledom dijagnosticiran šarlah, antibiotik Silapen 1000. Sutradan
liječnica pedijatar (naša) prekida terapiju Silapenom jer crvenilo i
proljev nestali nakon jednog uzimanja penicilina( sumnja da nije dijagnosticirano ispravno ). Šalje dijete na bris
grla i nosa(začepljen). Grlo-čisto, nos-STREPTOCOCCUS PNEUMONIAE. sada
je nos potpuno čist, nije potrebna ni fiziološka otopina, normalno
diše. Pedijatar sada preporuča klavocin radi pronađene bakterije.Dali
ima smisla uzimati antibiotik i što mi vi predlažete? dijete treba za 3 tjedna cijepiti
sa cjepivom za godinu dana.Molim i zahvaljujem na stručnom odgovoru,
ovo mi je prvo pitanje na ovom portalu

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako je dijete obro nema razloga za antibiotikom i može se cijepiti prema programu cijepljnja.