Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Nemiran san kod 6mjesečne bebe

Zelika

Pozdrav,

U odsustvu pedijatra zbog GO, molim Vas za savjet. Beba trenutno ima 6 mjeseci. Dohranu smo radi izraženog bljucanja započeli s 4 i pol mjeseca, odlično prihvatio doručak, pa smo prije nekoliko dana uveli i ručak. Probava nikad bolja, za razliku od ranije kada bi stolicu imao svaki drugi ili treći dan.
Međutim, od prije mjesec dana, ima jako nemiran san. Samo se prebacuje s jedne strane na drugu, neprestano se okreće, pa kad se okrene na trbuh, krene s “puzanjem” u krevetiću i to ga razbudi.
U međuvremenu je krenuo puzati, i vidljiv je značajan motorički razvoj.
Preko dana je dobro raspoložen i ne pokazuje da ima kakve tegobe.
Molim Vas za savjet na temelju opisanog, u kojem pravcu krenuti jer noći su zaista teško izdržljive.
Hvala unaprijed

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pokušajte smanjiti dinamiku doživljaja u drugom dijelu dana - kasno popodne i početak večeri pokušajte provesti u smirenoj atmosferi, bez puno uzbuđenja. Izrazita zaigranost u ovom periodu može potaknuti burnije (intenzivnije) snove. U svakom slučaju nema znakova bolesti.