Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Propolis i dojenej

ena_10

Poštovana doktore,

majka sam djeteta starog dva tjedna kojeg dojim. Nažalost na bradavicama su mi se pojavile krastice koje jako teško zarastaju jer dijete stalno dojim. Zanima me biste li mi preporučili njegu bradavica s propolisom rastvorenim u propilen glikolu, na način da ga operem s bradavica prije dojenja? Primijetila sam da se dosta teško pere tj. da ostaje na koži pa me zanima mogu li ti ostatci našteti djetetu?

Hvala na odgovoru.

Lijep pozdrav,
Ena

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nemojte koristiti propolis za njegu bradavica, posavjetujte se s ginekologom ili sa savjetnicom za dojenje. Pokušajte na bradavice stavljati gel protiv gljivica koji se inače koristi i kod gljivičnih infekcija malih beba (Rojazol, Daktarin). Bepanten krema/mast je također sigurno sredstvo. Privremeno se može pokušati koristiti šeširiće za dojenje kako bi omogućili oporavak bradavica.