Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Neutropenija

Baka David

Poštovani, molim vas za mišljenje. Beba, dječak 10.04.2023.navršio 2 mjeseca . Imao produženu žuticu mjesec i pol, prije 15 dana izvadili su mu krv, nakon čega je sumnja na neutropeniju samo ne znaju vrstu, beba nema nikakovih infekcija, napreduje lijepo i razvija se.Moram napomenuti da je iz rodilišta došao kući sa zagnojenim prstićem ( palac)koji je prošao.D3 kapi počeo uzimati tek nakon mjesec i pol dana nakon prvog pregleda pedijatra jer je uputa bolnice bila takva. Rečeno je ako nalazi budu isti ili gori da će vaditi nalaz koštane srži, molim Vaše mišljenje o svemu.
Krvna slika
(K) Eritrociti 3.83
(K) Hemoglibin 121
(K) Hematokrit 0.369
(K) MCV (prosječni volumn eritrocita ) 96.3
(K) MCH (prosječan sadržah HB u E ) 31.6
(K) MCHC (prosječna konc. Hb u E ) 328
(K) RDW-CV (%) 15.7
(K) Trombociti 361
(K) MPV (prosječan volumen trombocita) 11.5
(K) Leukociti 7.66
Diferencijalna krvna slika
(K) Neutrofilni granuliciti (%) 6.2
(K) Limfociti (%) 82.5
(K) Moniciti (%) 8.9
(K) Eozinofilni granulociti (%) 2.3
(K) Bazofilni granulociti (%)
0.1
(K) IG (%) 0.3
(K) Neutrofilni granulociti (aps) 0.47
(K) Limfociti (aps) 6.32
(K) Monociti (aps) 0.68
(K) Eozinofilni granulociti (aps) 0.18
(K) Bazofilni granulociti (aps) 0.01
(K) IG (aps) 0.02
Eozinofilni granulociti
(K) Apsolutni broj eozinofilnih granulocita 180
HVALA!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Potrebna je kontrola krvne slike, prepručam jednom tjedno ili svakih 10 dana. Dobro je što su ostali parametri (crvena krvna slika i trombociti) uredni. Ako nalazi budu lošiji treba prije svega isključiti imunu neutropeniju (postojanje antitijela na vlastite neutrofile). LP

Baka David

Hvala Vam na odgovoru, u međuvremwnu doktorica je zatražila da se izvade novi nalazi :bilirubin dir i indir, jetrene enzime, LDH, feritin,haptoglobin, IgG, IgM i IgA. Rekli su da će nalazi biti gotovi 11.05. kada je kod doktorice na kontroli, pa ću s novim nalazima Vam se javit.
Još jednom hvala.
LP

Baka David

Poštovani,
da li postoji mogućnost (vrijeme i mesto) kako bi došli do Vas sa bebom na pregled, da bude pod Vašim nadzorom.
Hvala!
LP

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Za sada ne, ja sam u mirovini i ne radim.