Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Opadanje kose

Mely123

Poštovanje,

kćerka mi ima 2 godine,primjetila sam u zadnjih dva tjedna da joj opada kosice više nego inače.Nisam to prije primjećivala.
Inače ja imam problema sa štitnjačom i imam iste probleme..Nezz dali je to već kod nje se javio isti problem,pa treba nešto poduzeti ili u toj dobi se mjenja kosa,te opada stara i raste nova?

Hvala
Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporučam opći pregled kod pedijatra i osnovne laboratorijske pretrage kao i određivanje hormona štitnjače, TSH i antitijela na štitnjaču. Opisano može biti normalna pojava no može biti posljedica učestalih ili kronične bakterijske infekcije i slabokrvnosti. Pedijatru pokažite Vašu dokumentaciju o štitnjači - ako imate Hashimotov tireoiditis trebat ce povremeno kontrolirati nalaze i kod djeteta.