Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišena vrijednost bakra u serumu

denis.denis

Poštovani dr. Jovančević,
nedavnom biokemijskom pretragom rezultati vrijednosti bakra (iz seruma) za našeg 20-mjesečnog sina su bile 26.3 mikromol/L.
Da li je navedena vrijednost zabrinjavajuća te koje su vaše preporuke za daljnje pretrage?

zahvaljujem na odgovoru

Lp,
Denis

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Za navedenu dob vrijednost je u granicama normale. Treba vidjeti zašto je tražena ova pretraga, po potrebi zbog kliničke indikacije treba proširiti pretrage u smjeru iskjučivanja Wilsonove bolesti, prepustite to pedijatru, odnosno pedijatrijskom gastroenterologu ili neurologu.