Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Pelenski osip/gljivice

Mmdimi

Postovani,
Beba stara 6tjedana na guzi u predjelu anusa ima vezikule, mazala sam po preporuci pedijatra plymicol masti 10 dana no one se sire prema predjelu spolovila, probala sam i sudokrem i pavlovicevu mast, perem iskljucivo vodom, mjenjema pelene nakon svake nuzde, mozete li mi molim Vas dati savjet s cim bi mogla mazati da prodje. Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Moguće je riječ o virusnoj upali kože i tu nema specifičnog liječenja. Perite navedeni dio fiziološkom otopinom i koristite Bepanten plus ili Pantexol plus kremom. Češće mijenjajte pelenu, povremeno ostavite pelenu otvorenu kako bi se koža zračila. Ove promjene mogu potrajati par tjedana. Ukoliko ste zabrinuti javite se dermatologu.