Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

pneumokok

lunja

Poštovani dr Richter,
kći (6. god) ide u vrtić. Cijepljena je redovito + Pneumo23 (sa 3 godine starosti). U njenoj grupi ima par djece s kojima se ona intenzivno druži, a njima je u brisu grla/nosa nadjen pneumokok i na terapiji su antibioticima. Moja kći kašlje i ima obilan sekret iz nosa, nema povišenu temperaturu. Da li bih i ja trebala odvesti svoju kćer na bris obzirom na simptome koje ona ima?

Puno hvala!

Darko Richter, dr. med.

Cijepljenje protiv pneumokoka je cijepljenje protiv penumokoka, i to samo 23 od 100-tinjak serotipova. Ako su u cirkulaciji drugi tipovi, onda i vaše dijete može njih dobiti i imate smetnje.