Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

postoperativni oporavak ileusa

BLANKA

IMAM MALOG DVADESETOMJESEČNOG DJEČAKA OPERIRANOG PRIJE 4 MJESECA(diverticulus Meceli) OD ILEUSA. NAKON OPERACIJE IMALI SMO UĆESTALE PROBLEME S PROLJEVKASTOM STOLICOM (VIROZA?). SADA SE BORIMO S ĆESTIM DJEČJIM BOLESTIMA(BRONHITIS,JAKE UPALE GRLA...)MOJE PITANJE SE ODNOSI NA BOJU STOLICE KOJA ZNA POČETNIM DIJELOM BITI TAMNO ZELENA.POŠTO SU U STRAHU VELIKE OČI MOLIM ZA SAVIJET.INAČE U PAUZAMA IZMEĐU BOLESTI DOBRO NAPREDUJE.20 MJESECI:14KILOGRAMA I 93 CENTIMETRA. HVALA

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Štovana gospođ Blanka, nemate razlog za posebnu zabrinutost. Boja stolice ovisi o brojnim čimbenicima od kojih ću spomenuti samo neke. Od unutrašnjih faktora to je dotok žuči u crijevo, a od vanjskih - hrana, lijekovi... (vjerujem da je stolica u vrijeme proljeva mikrobiološki pregledana). Što se tiče bolesti koje ste nabrojili, one su uobičajena pojava u životnoj dobi Vašeg djeteta, posebno ako ide u dječji kolektiv. Najvažnija je Vaša napomena na kraju: "...dobro napreduje....." Srdačan pozdrav.