Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

povisen LDH

Mirjana

Sin ima 10 godina i prije 2,5 mjeseca prebolio je mononukleozu,istovremeno je zarazen i staphylococus-om,ljecen je antibiotikom , U zadnjem nalazu krvi povisen je LDH ,sto to znaci?

prof dr sc Ana Votava-Raić

Štovana gospođo Mirjana, na Vaše izravno, ali vrlo šturo pitanje, nije moguć - isto tako kratak - odgovor. Pa tako na primjer, povišeni LDH - laktat dehidrogenaza (koliko ?) može biti posljedica preboljele mononukleoze i prolazne "zahvaćenosti" jetrenog parenhima, ali i slučajni nalaz i laboratorijski izraz smetnji nekih drugih organa. Da li je LDH jedini enzim nađen u "poremećenim" vrijednostima ? ...... Stoga Vam preporučam konzultaciju uz ev. dodatnu "obradu" kod Vašeg pedijatra i/ili na Klinici (npr. u Zagrebu, na Šalati; 01 4552 333). Mnogo pozdrava.