Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

POVIŠENI CRP I KILA

ivana.ivana

Poštovani doktore,

imam dijete od 20 mjeseci. Prije mjesec dana kod rutinskog pregleda zbog prehlade, pedijatrica je prvi puta primjetila kilu u preponi uz plač djeteta !
poslala nas je isti dan u Klaićevu bolnicu na pregled kirurgu. Kirurg nam je rekao da nije ništa hitno , da kila nije uklještena i dao nam upute da napravimo
pretrage krvi i urina i nakon toga se obratimo anestezilogu. Prekjučer smo radili pretrage krvi ... CRP je 31.6 , Leukociti blago povišeni.. pošto nismo bili još kod pedijatrice sa nalazom i nećemo moći prije ponedjeljka, molim Vas objašnjenje, zašto je to povećano. Mali se ineče dobro osjeća i nema temperaturu. Ima još nešto što je povećano ali nemam nalaz pri ruci pa ne mogu točno napisati o čemu se radi ! Također, dijete zadnjih 2 mjeseca jako puno pije, traži me čaj svakih 15-20 min i popije 150-200 ml svaki put i istodobno odbija jelo. do prije dva mjeseca j normalno jeo, ali sad skoro pa ne jede uopće... ako nešto i pojede, to je uz silna nagovaranja, tepanja, zabavljanja...
Jako sam zabrinuta pa Vas molim za što detaljniji odgovor !
Hvala ,
srdačan pozdrav !

Darko Richter, dr. med.

Moj najdetaljniji odgovro jest da ne znam. Imate neke nalaze, koji mogu i ne moraju biti normalni.
No, CRP ne bi bio u vezi s hernijom, osim ako se nije ukliještila, s početkom peritonitisa.