Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišeni trombociti

Niksiiii

Poštovani,
Moj otac ima povišene trombocite. Dana 19.2.2020. u nalazu krvi otkriveno mu je da ima 1302, normala je 158-424. Nakon toga je 24.2. dobio terapiju Andol pro 100mg, jednu na dan je pio od tada. Danas, 9.3. ponovno je vadio krv, trombociti su se povecali i sada su 1981. Uzrok tome jos nije otkriven.. Zanima me moze li se nekom hranom isto smanjiti razina trombocita? Citala sam nesto na internetu, ali je svuda drukcije napisano. Hvala vam unaprijed na odgovoru.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nema namirnica koje bi mogle smanjiti rizik koji nastaje zbog ovako visokih trombocita, treba se javiti hematologu!