Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Doziranje antipiretika

MrsV

Poštovani,

Možete li mi reći da li se većoj djeci antipiretici doziraju također po kilaži? Konkretno, kćer ima 28 kg te bi to ispalo 326,6 mg , sto je preko 3 zlicice sirupa. Da li joj smijem dati toliko sirupa?

Hvala puno!

MrsV

Racunala sam za ibuprofen.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ibuprofen možete davati 3-4x 10 ml, paracetamola 4x15 ml

MrsV

Hvala na odgovoru. Ali ono sto me je zanimalo jest doziranje po kg. Naime, zanima me da li i iznad 20 kg djetetove težine, a kod tvrdokornih vrućica, ibuprofen mogu dozirati 30 mg/ kg podijeljeno na 3/4 doze?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Možete