Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

povracajne

mirna

Moja sesnaestomjesecna djevojcica se probudila rano jutros (oko 3h) povracajuci. Nakon toga dala sam joj HIPPov caj od komoraca (jer je instant) i ubrzo nakon toga povratila je jos tri puta (po malo). Ujutro je bila vesela ali lagano topla ( oko 37.1C) i ubrzo opet zaspala. Svjezu kamilicu koju je popila nije povratila. Proljeva nema. Da li mislite da trebam ukljuciti Bactrim ili sl?

Dr. Darko Richter

Preptostavljam da je stanje sada različitio od prije dva dana. Za akutna zbivanja teško je davati bilo kakve naputke preko Interneta - kao i kada dežurnog u bolnici pitate savjet telefonom, reći će vam da dođete na pregeld, jer vaš je opis samo jedan dio kompletne kliničke obrade, a u akutnim stanjima ne smije se pogriješiti.