Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

prehlada ili nešto ozbiljnije?

Darija

Poštovani Dr!
Imam curicu od 8 mj.(manje 7dana) i već par dana kašlje i curi joj nosić ali nema temperaturu. Koristimo Prospan sirup i "Sunce moje malo" kapi i korijen sljeza. Ali nemirna sam jer na momente, kad joj prislonim ruku na leđa ili pluća čujem hripanje. Pošto smo na otoku i pedijatrica nam nije u mjestu, a i tolike su gužve jer je sezona gripe (ne bi volila da nešto skupi u čekaonici), molim Vas za mišljenje da li je ipak odvesti ili je pustiti da se sama bori uz gore navedeno.
Još jedno pitanje, sestrina curica (mlađa je 6 dana od moje, 7,5 mj.) je prilično napredna već jako čvrsto stoji na nogama i hoda i samo "zahtjeva" da bude u tim položajima tako da ju je ona stavila u hodalicu i maloj to jako dobro ide. Ali sestra je zabrinuta da je to prerano. Molim Vas vaše mišljenje.
Srdačni pozdravi!

Dr. Darko Richter

Što se tiče drugog dijela pitanja, nema rzaloga zabrinutosti.