Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Problemi sa stolicom

Anamaria2509

Poštovani, imam djecaka starog 2,5 mjeseca rođen carskim rezom porođajna tezina 4190g hranjen u bolnici adaptiranim i par dana doma dok nije nadoslo mlijeko zatim na bocicu izdojeno mlijeko dok nismo ga dobili na dojku pa je kombinirao bocicu i dojku. Sa mjesec dana dobio je rsv bili smo u bolnici 8 dana. Sa mjesec dana imao je 5370g te je pedijatrica preporucila da ga pocnem dojiti samo. To je sve islo dobro do negdje pred kraj njegovog drugog mjeseca kad se pojavio trag na peleni od stolice sto smo pripisali zatvoru te smo stolicu isprovocirali toplomjerom bila je proljevkasta. Od tad su stolice svakakve nekad gusce nekad proljevkaste imao je i dvije zelene. Tad su mu se počeli javljati jači bolovi u trbuhu i zbog tog smo isli na hitnu gdje su ustanovili koronu i tome sve pripisali. Tad je sa dva mjeseca imao 6750g. Znaci dobro je dobivao na tezini ali on zna imati i dalje bolove prije obavljanja velike nužde nekada tokom dana zna imati samo tragove stolice u peleni nekada zna imati nekoliko stolica u danu a nekada jednu pa nas malo brine jel sve u redu sa crijevima zbog tih tragova stolice

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ništa zabrinjavajuće, jedino je važno da dobro napreduje na težini.