Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Proljev kod bebe 7 mjeseci

Lenaneva

Postovani!
Djevojcica stara 7 mj od subote popodne ima proljev svaki put kad bilo sta pojede ili popije nakon toga ima proljev. Nikakvih drugih simptoma nema. Nema temperaturu,spava dobro,puzi,sjedi,stoji u kreveticu,smije se...malo je oslabio apetit medjutim nista strasno ili drasticno.
Hranim je bebimil 2 formulom,dohrana na zlicicu nam lijepo ide.
Pedijatrica nam radi tek poslijepodne. Molim Vas sto ciniti i o cemu bi moglo biti rijec obzirom da je proljev simptom.
L.p.
Mama Ines

Lenaneva

Danas se broj stolica drasticno smanjio i stolice su malo manje rijetke,medjutim primjecujem sluz u stolici. Dajem joj elektrolite,caj od sipka,kuhanu mrkvicu,kuhani krumpir i rizu,bananicu. Sad me muci ta sluz u stolici. Malena je i dalje aktivna,dobro raspolozena i ne pokazuje znakove neke bolesti osim tog proljevica.
Pedijatrica je na godisnjem pa lovim zamjenu,zato pliz pomagajte doktore...
Ugodan dan..mama Ines

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nastavite sa dosadašnjom prehranom, trebat će nekoliko dana dok se ne smiri upala i dok se sluznica crijeva ne obnovi. Možete uvesti probiotik. Najvažnije je ne davati hranu i napitke koji imaju dosta šećera (med, pekmez, sokovi, slatko voće i sl.)