Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Silapen 1000

Sasa

Postovani,

moje dijete ima gotovo 3 godine. Dva dana ima temperaturu 38,4 te mu je lijecnica prepisala Silapen 1000 zbog upaljenog grla, gnoja i sumnje da ima streptokok. Da li cemo raditi bris ili ne, odluku je prepustila nama.
Zanima me, s obzirom da dijete tesko i nevoljko uzima lijek, ukoliko mu se stanje osjetno popravi za npr. 3 ili 4 dana, mozemo li prestati davati navedeni antibiotik ili se nuzno mora uzimati svih 7 dana?

Unaprijed hvala,

Sasa

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo, bilo bi dobro da dijete lijek uzima 7 dana; nestanak simptoma nije "garancija" da je nestao i ev. Streptokok. Srdačan pozdrav.