Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

stolica

Marcy

Molim Vas da mi odgovorite da li je kod bebe od 3,5 mjeseca koja je na prsima normalna pojava dosta sluzi u stolici (stolica žuta, 1-2x dnevno) ili je to znak nekog poremećaja i ako da,što bi trebalo poduzeti ?
Koje mogu biti nuspojave cijepljenja DiTePer i Polio cjepivom?

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Poštovana gospođo, niste napisali kakvo je opće stanje Vašeg djeteta i da li uredno napreduje na težini i u psihomotoričkom razvoju. Ako je na moja pitanja odgovor pozitivan, tada smatrajte pojavu sluzi u stolici prolaznom pojavom. Ukoliko se, međutim, sluz i dalje pojavljuje ili se javlja neki dodatni znak, preporučam Vam pregled djeteta, ali i njegovih stolica kod pedijatra. Što se tiče Vašeg drugog pitanja, molim Vas da ga uputite još jednom pod naslovom koji se odnosi na cijepljenje. Vjerojatno se primjetili da je uobičajeno da na ta pitanja odgovara Dr. Richter.
Mnogo srdačnih pozdrava uz preporuku da dijete bude na prsima što duže (idealno godinu dana, uz nadohranu od 6. mj.).