Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sinusi i temperatura

Tonka49

POštovani,
djevojčica 12 godina u utorak počelo boljeti grlo. U srijedu popodne temp.37,5 i bolno grlo s otežanim disanjem. U petak doktor pripisuje ant.Ospamax 1 g svakih 12 sati., zbog crvenog grla.Drugi dan antibiotika djete počinje iskašljavati i ispuhivati nos (zeleno, žuto, smeđe) , bolne oči i iznad očiju i temperatura raste do 38,5. Danas još uvijek temperatura, iskašljavanje, curenje očiju i nosa. Pitanje : da li je antibiotik pogođen i kada bi temperatura mogla pasti (budući da traje, a antibiotik uzima 3 dana). Da li treba još kakva pretraga. Dijete jede i ponaša se normalno, jedino kad se pojavi temperatura malo klone i muči je taj kašalj (najviše ujutro i navečer i po noći)

Tonka49

Evo nastavak nakon 4 dana antibiotika temperature više nema... Danas 5 dan antibiotika napravili krvnu sliku...

Nalaz,
Leukociti 4,0 L
Eritrociti 4,81
Hemoglobin 137
Hematokrit 0,397
MCV 82,5
MCH 28,5
MCHC 345
RDW 12,5
Trombociti 207
MPV 9,7
DKS
Eozinofilni granulociti 5,7
Bazofilni granulociti 0,2
Neutrofilni granulociti 34,4
Limfociti 45,3
Monociti 14,4 H
Eozinofilni granulociti 0,23
Bazilofilni granulociti 0,01
Neutrofilni granulociti 1,38 L
Limfociti 1,82
Monociti 0,58

CRP 0,6

Doktorica je rekla da krvna slika pokazuje virozu ali da ipak popije antibiotik do kraja.
Da li se slažete, tj. da li je krvna slika uredu.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Slažem se s njezinim mišljenjem, ispirajte nos hipertoničnom otopinom morske vode i inhalirajte 1-2x na dan parama od kamilice.