Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

CT ili MR??

L&L

Pozdrav, jedno pitanje. Dijete od tri godine je prošle godine u drugom mjesecu prilikom igre palo i nakon toga se tjednima znao svako toliko požaliti da ga od iza boli glava. Napravljen je CT I EEG i sve je ok. Na Ct-u se vidjelo malo napuknuće I dijagnoza je fraktura kosti lubanje čeono S02. Unazad par mj. zna se pred jutro probuditi da ga boli trbuh, povrati dva tri puta i nastavi spavati. Lab. pretrage su uredne kao i uzv abdomena. Jučer smo bili kod gastroenterologa koji sumnja da su ta jutarnja povraćanja posljedice frakture od prije godinu dana. Hitno nas šalje na ponovnu neurološku obradu i ct, eeg...Zanima me, da li je CT neophodan ili se moze i MR napraviti? Užasno sam uplasena., hvala na svakom odgovoru. Lp

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Svakako prednost treba dati MR-u, po mogućnosti na stroju jačine 3T (kraće trajanje pretrage, precizniji prikaz).