Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Sniženi leukociti

valek

Poštovani, danas smo vadili krv trogodišnjaku pred polazak u vrtić. Brine nas vrijednost leukocita 4.5 i RDW 11.8 te volumen urina 1.015. Planiramo ga cijepiti sljedeći tjedan Pneumo 23. Trebamo li brinuti i nešto dalje poduzimati u vezi nalaza krvi? Dijete je prematurus i zdrav .Unaprijed hvala.

valek

Poštovani, nadopuna prethodnog upita, što se tiče nalaza pojedinačnih leukocita:neuto 36 ; eozino 34 ; bazo 0.8; limfo 49.2 ; mono 10.6 ; pa opet neutro 1.6 ; eozino 0.20 ; bazo 0 ; limfociti 2,20 i 0.50 . Hvala još jednom!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Nalazi ne ukazuju na bolest, možete se cijepiti.