Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

streotokok grupe b

mrkvica2609

Poštovani,
U devetom mj trudnoce cervikalni bris pokazao je da imam streptokok grupe b, zanima me jesam li ga imala prije trudnoće ili se moze razviti i u trudnoci i moze li se nakon urednog brisa u prvoj trudnoci pojaviti tek u drugoj? Te postoje li neki specificni simptomi istoga jer ne osjecam nista osim povecanog i vodenog iscjedka? Imala sam Ecoli u mokraci je li to povezano i zasto sve dolazi do razvoja te bakterije?
Hvala Vam unaprijed na odgovorima.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ova bakterija se može dobiti bilo kada, najčešće ne uzrokuje smetnje no važno ga je otkriti prije porođaja kako se dijete ne bi zarazilo prigodom prolaska kroz porodni kanal. Nema veze s Escherichiom coli. Putevi prijenosa su raznoliki - rukama, spolnim odnosom, ručnikom i sl.