Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Suha koza kod bebe

jela92

Postovani doktore,

Imam curicu rodjenu 21.02. ove godine, tesku tada 3270gr i dugu 52cm.
Dojena je beba, prosli tjedan na savjetovalistu njena kilaza iznosila je 5670gr. Pedijatrica je bila iskljuciva da se dojenje nastavi i da beba lijepo napreduje.
Vec taj dan primijetila sam da joj je suha koza na nogicama, rukicama, celu i glavici bez crvenila i vlaznosti koze.
Naime pedijatrica nije nista spomenula za suhu kozu.
Do sada sam je kupala djecijim sapunom i to 3 puta tjedno. Da li je to moglo izazvati suhocu koze?
Bez konsultacije kupila sam Weleda baby sampon i ulje. Djeluje mi za nijansu bolje ali po glavici i obrvi se slabo povlaci.
Molim Vas za savjet, da li je to dovoljno za njegu ili sta Vi preporucujete?
Napominjem da pazim na prehranu, izbjegavam jake dezodoranse, bojanje kose, noktiju itd. Nekada mi se cini i da pretjerujem.

Hvala unaprijed,
Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Kupajte dijete jednom u 3 dana, koristite samo uljnu kupku (Aderma, Lipikar), sapune nemojte koristiti ako je nužno koristite sindet (najčešće u obliku tekućeg sapuna) od istih proizvođača. Izbjegavajte pregrijavanje i znojenje. Lice i ekstremitete mažite kremom a trup mlijekom - također preporučam specijaliziranu dermatokozmetiku za atopijski dermatitis.

Lp