Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

temperatura nakon crijevne viroze

makapaka

Poštovani,

Dijete (23. mj) je prošli tjedan zaradilo crijevnu virozu (obilna povraćanja, proljevi, visoka temperatura). Noćili smo na zaraznoj, dobio je 3 boce infuzije i pušteni smo kući (nalazi krvi i urina su bili uredni, po riječima liječnika). Temperatura prestala, prestalo povraćanje, ostao proljev do dana današnjeg (već 5. dan). E sad, sve je nakako vodilo ka ozdravljenju po simptomima (dali smo uzorak stolice u mikrobiološki tako da potvrde jel' rota, a i po preporuci pedijatrice ponovit ćemo UK, urin),
No, od jučer popodne ponovno raste temperatura.
Trenutno je na 38,5 i sad sam zabrinuta jer zašto, kako ponovo? Od čega sad opet temperatura?

Po Vašem mišljenju, da li je to isto povezano sa virozom ili je u pitanju nešto drugo?

(Liječen donedavno od e.colli, nalaz urinokulture od prošlog tjedna pokazuje da je više nema)

makapaka

..samo da nadodam: temperatura je mjerena pod pazuhom.

Darko Richter, dr. med.

Bit će da je nšeto drugo, i preporučio bih vam, osim ako čito kašlje ili mu curi nos, učiniti odmah urin i urinokulturu.

makapaka

...hm, ima malo začepljen nosić koji čistimo sa fiziološkom (grlo, nos, pluća, uši - sve je bilo u redu na pregledu od prije 2 dana )...

Zahvaljujem na brzom odgovoru i srdačan pozdrav!

Darko Richter, dr. med.

Zašto ste išli kod doktora dan prije porasta temperature, dok je bio zdrav? Možda je taman tamo nešto novo ulovio. Stvarno mi nije jasno odlaženje u ambulante i bolnice samo tako, valjda jer je besplatno. I onda se postavi mudro pitanje, a odakle ova temperatura, ima li to veze s teškom i opakom bolesti koju je imao prije mnogo, mnogo godina.

makapaka

Ništa nije besplatno.

A pedijatrici smo išli zato što od nedjelje poslijepodne do ponedjeljka u ranim popodnevnim satima nije mokrio, žalio se na bolove u stomaku i imao je temperaturu (koja je istog dana pala i do ove situacije se nije javljala). Trenutna situacija: temperatura 39, pada sa sirupom, potom opet raste....

Inače, nisam majka koja uzbuđeno kampira u bolničkim čekaonicama...kamo sreće da ih nikad ne trebamo....

Još jednom, najljepše hvala na odgovoru!

Darko Richter, dr. med.

Onda možda ipak ima uroinfekt.