Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Težina bebe i uvođenje kašica

nescafe

Poštovani,
Moja curica rođena je 18.7.2023., težila je 3520g i 50cm. Isključivo je dojena od 1.dana, na zahtjev, bez pravila. Na kontroli s mjesec dana bila je teška 4950g i 56cm. S dva mjeseca imala je 6200g i 59,5cm.
Na današnjoj kontroli s 4 mjeseca, vagana je 7050g i 64cm.
Pedijatrica je savjetovala da krenem s uvođenjem kašica, budući da je težina u padu.
Sama sam težinu pratila kod kuće i primjetila sam da od početka ovog mjeseca kilaža stoji na tih 7050g.
Moram napomenuti da je početkom mjeseca također beba dobila virozu, kihanje, curenje nosića, kašalj, te promjena u boji stolice. Postala je zelena, a sad već i sluzavo zelena.
Starije dijete je imalo istu virozu, te proljev koji je imao sluz i krv.
Beba uredno sisa, uredno spava, raspoložena je, vesela i vedra. Jedino što sam primjetila je to da su pelene manje "pune" nego ranije. Unatoč tome smatram da mlijeka imam dovoljno.
Molila bih Vas Vaše mišljenje o uvođenju kašica? Mogu li sačekati još neko vrijeme?
Hvala Vam unaprijed
Lijep pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Pričekajte s uvođenjem dohrane, kontrolirajte težinu jednom tjedno.