Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Trombociti

ipmalena

Poštovani,molim savjet.
Dijete od dvije godine žalilo se na bol u trbuhu,bez temperatur,zaigran.preventivno otišli kod pedijatra u bolnicu,ultrazvuk abdomena ništa nije pokazao,trombociti su bili na 1200.stavljaju dijete na infuziju,nakon dvije boce,trombociti padaju na 600
Jedan dan ok,stigla noć i cjelonoćno povraćanje.opet bolnica,trombociti opet na 1400.što bi mogao biti uzrok tome?
Dijete ne prima antibiotik,poslali nas hitno u zagreb-rebro ,na obradu.hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Najčešće je uzrok ubrzana razgradnja trombocita uslijed pogreške imunog sustava koji napada vlastite trombocite. Vjerujem da ste do sada već riješili ovaj problem.

Oracle111

POSTOVANI,

porodila sam se prije 3 tjedna. Naime do 37 tjedna sam bila Aspirin 100mg, jer je sam imala mutaciju gena,prevencija trombofilije. Sada na kontrioli nalaza nakon poroda trombociti su preniski. Vrijednost je 54, a referente vrijednosti su od 150 do 450.

Molim Vase misljenje.

Srdacan pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Javite se hematologu, potrebna je kontrola trombocita i koagulacije te će temeljem nalaza odlučiti što je potrebno dalje činiti.