Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Kampilobakterija

Larousse

Postovani, kakva treba da bude ishrana tokom lecenja deteta od kampilobakterije? Hvala.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ako se radi o kliconoštvu - dakle ako dijete ima urednu stolicu i pozitivan nalaz stolice na kampilobakter prehrana je uobičajena. Ako stolice nisu sasvim uredne treba uskratiti unos slatkih namirnica. Probiotske gljivice Saccharomyces Boulardii značajno ubrzavaju izlječenje.