Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Vrtoglavica

LanaA30

Poštovanje!
Molila bih vas za mišljenje. Naime, dijete od 4 godine tek napunjene jucer nam se požalilo da mu se miče stolica, da mu se tako čini. Koliko nam je uspio objasniti, imao je osjećaj da ide malo lijevo, desno, par minuta i prestalo je. Ja sam ga pitala da ustane, napravi par radnji, nije nam se činio nestabilan niti da mu se vrti. Inace je nježno jako dijete, anemičan, slabo jede.
Ne znam da li trebam reagirati odmah na ovo i sta može značiti?!
Hvala puno unaprijed!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vrtoglavica u ovoj dobi je najčešće nedužna i prolazna pojava no mogući su i neki drugi, manje bezazleni uzroci. Preporučam pregled neuropedijatra, odnosno ako ne možete doći do njega u kratkom roku javite se u hitnu službu bolnice.