Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

upala uha?

nina

Moj sedmomjesečni sin već nekoliko dana ima pojačan iscjedak iz uha. Nije uobičajene žute boje već više poput boje cigle. Ne plače, nema temperaturu, uobičajeno se ponaša. Također mi se čini da ima problema s disanjem, ne sad, nego obično, jer ima prilično malen nos. Na svim kontrolama kod pedijatra je uvijek sve bilo u redu, ali ja se ipak brinem. Da li je moguće da zbog veličine nosa ima problema s disanjem, i da je to dovelo do upale uha?

prof. dr. sc. Ana Votava-Raić

Cijenjena gospođo Nina, umiriti Vas može samo pregled kod ORL-specijaliste (po mogućnosti onog koji se bavi s djecom), a zatim, ponovno kod pedijatra. Na ovaj je način nemoguće procjenjivati veličinu nosa i eventualne uzročne veze s drugim poteškoćama. Podsjećam Vas da je kontrola uha dosta hitna !
Srdačno Vas pozdravljam.