Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Hydrocela

Nansi

Poštovani, mom sinu je pri otpustu iz rodilišta dijagnosticirana lagana hydrocela, molim vas da mi objasnite o čemu se radi.

Unaprijed hvala!

Dr. Darko Richter

Radi se o nakupljanju bistre tekućine ("vode"blunk u ovojnici oko testisa. Naime, testis je obavijen ovojnicom, no ona je dvostruka, kao da ste ga obavili "u duplo presavijenom ambalažom". U unutrašnjosti se može nakupljati bistra tekućina, koja u načelu ne smeta, ali se na kraju ipak preporučuje odstraniti je, i za to je potrebna operacija. Treba slijediti preporuku u otpusnici i, ako zatreba, javiti se dječjem kirurgu (u Zagrebu: Klaićeva, Rebro).