Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Vecernja temperatura do 37,4

Pinkdream

Postovani, je li normalno da dijete od 18 mjeseci u vecernjim satima ima ponekad temperaturu do 37.4 pod pazuhom koja se tokom noci spusti na 36.5? To se desava zadnja 4 mjeseca neovisno o tome je li aktualna neka prehlada/viroza, par puta mi se cinila toplom pa sam isla provjeriti, a inace je aktivna i vesela. Smatrate li da bi trebalo napraviti analizu krvi za svaki slucaj?
Ne ide u jaslice, ali stariji brat od 3.god krenuo je u vrtic i od tada konstantno nosi viroze kuci pa pokupi i ona.
Unaprijed hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Vjerojatno navedeno ne znači ništa, ipak bi bio dobro provjeriti urin. Krvna slika nije potrebna.