Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

VITAMIN D

Mely123

Poštovanje,

do kad treba davati dijetetu vitamin D?
Kćerkica mi ima 16 mjeseci,dali joj treba davati i dalje ili nema potrebe?

Hvala
Lp

Mely123

Moram se nadovezati na prethodnu poruku,zaboravila sam spomenuti sljedeće.
Inače ona u zadnjih par tjedana ima problema sa nosićem.Često joj je pun,zaštopan.
Navečer ponajviše,pa joj smeta pri spavanju.
Inače ne curi,jednom je samo procurio(vodenasto,bistro)..Inače ne!
Ona neda čistiti s fiziološkom i pumpicom,pa ju često otuširam,te na taj način očistimo nosić,tj izađe sve nepotrebno.
Nekad se češka po uhu,gura prstić unutra..
Nema temp niti ostale simptome.
Sad nezz što mi preporučate vezano uz to??

Hvala lijepa
Srdačan pozdrav

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Preporučam davanje D vitamina do navršene 3 godine, i ljeti, moze u uobičajenoj dozi koju ste davali u prvoj godini života. Neka što više vremena boravi vani, u kući nemojte pregrijavati zrak (max temp 22 stupnja C), vlažite zrak i čistite nos koliko mozete.