Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Ljuskava koza na prstima jedne noge

Andreag

Postovani,
Dijete 2 ipo godine ima samo na jednoj nogici ljuskavu kozu koja se ljusti. Ne svrbi ga niti smeta. Te promjene su najocitije izmedu prstiju, na mjestima gdje se dodiruju dva prsta koza je zadebljala i tvrda, onako reljefno zuto bijele boje, kao krasta, tabani su mu isto suhi, i mjestimicno se ljuska. Tenisice mu nisu male, i to ima samo je na jednoj nogici. Imate li ideju sto bi to moglo biti?

Hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Po opisu bi mogla biti rijječ o dishidrozi - jednoj vrsti ekcema koji zahvaća stopala a katkada i šake. Preporučam mazati bepanten plus i klotrimazol (Plimycol, Canesten) kremu te izbjegavati znojenje.