Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Žut jezik

Srky333

Poštovani,
čitao sma na forumu da je par roditelja imalo sličnu situaciju ali evo da i ja pitam... Inače djevojčica 3.5 godina ima žut jezik već oko 15-tak dana. Bris grla uredan, bris jezika utredan. Nalazi krvi uredni, nalazi urina uredni, nisu izolovane nikakve bakterije u urinu. U međuvremenu bila je jedna manja upla grla sa temperaturom koja je trajala 2 dana, prošla brzo bez upotrebe antibiotika. Sve uredno, hiperaktivna, stolica uredna, mokrača uredna, nema nikakvih drugih znakova koji bi se mogli smatrati nekim simptomima. Normalno jede,... Čistili smo rastvorom sode i vode jezik i žutilo se skloni pa se ponovo javi. Šta bi mogao biti uzrok?
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uzrok može biti u nedostatnom unosu tekućine ili je u pitanju gljivična infekcija. Povećajte unos tekućine tako da usta uvijek budu puna obiljemm vodene sline. Nabavtite Daktarin ili Rojazol oralni gel i dajte 5x na dan 1 kavenu žličicu nakon obroka i pijenja, treba ga "razmuljati" u ustima i neko vrijeme ne jesti niti piti. Kuru provedite desetak dana, minimalno.