Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Zute uši kod djeteta

Ivanica 123

Pozdrav. Imam djevojčicu od 3 godine.Vec godinu dana primjećujem da su joj uši zute boje. Ta boja koze je vidljiva i oko nosica. Radili smo krvnu sliku. Svi parametri su bili uredu. Dijete je inače zdravo i veselo. Da li mi možete reći od čega bi mogla biti takva boja kože ušiju i koje pretrage bi još trebali raditi?

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ne znam da li ste vadili bilirubin i jetrene enzime. Ako je boja kože više narandžasto žuta tada je vjerojatno preveliki unos mrkve, batata ili narandži - smanjite ih.