Oralna patologija

Promjena boje zubnog mesa

sonja

Poštovani,
molim vas da mi pokušate pomoći.
Imam 35 godina i već 13 godina imam porculansku navlaku na jedinici, na starom korjenu "mrtvog" zuba.
Međutim, s vremenom se oko korjena te jedinice pojavila jako tamno plava crta kao da je flomasterom nacrtana. Već duže vremena koristim zubnu pastu Paradontax, međutim nema poboljšanja.
HVALA!

Doc. dr. sc. Dolores Biočina-Lukenda

Promjena boje gingive oko zubnih krunica uglavnom je posljedica pritiska, a plavičasta boja znak je cirkulacijskog zastoja.
Preporućam da se savjetujete sa svojim protetičarem o mogućoj izradi nove zubne krune.

sonja

Puno hvala na odgovoru