Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

aparatić

Ana

Evo već dugo se raspitujem u vezi aparatića,ali mi nitko,nažalost, nije dao potpuni odgovor. Pa evo moga ČUDESNOG pitanja....
U 5. razredu počela sam nostiti noćni aparatić,prije toga sam morala izvaditi četvorke...no sve sam ja to preživjela i zubi su mi se počeli vračati na mjesto i sve je bilo uredu,dok nisam počela zapostavljati aparatić. I tako ga s vremenom prestala nositi. Sad mi je jako žao,i jednostavno nemogu preboljeti što ga nisam do kraja nosila...jer jedan zub mi malo van viri....Sada imam 17 godina i željela bi nositi aparatić,bilo kakav fiksni...noćni....svejedno samo da ispravim moju pogriješku...Ali nažalost mojoj obitlji nije samo tako izdvojiti 5000kn za aparatić.Molim Vas pomozite i recite dali mogu na koji drugi način omogućiti si aparatić?
Unaprijed hvala!
Ana

dr. Aleksandar Gulin

Stvar je jednostavna!
Ako požuriš i imaš sreće da stigneš na red, HZZO pokriva sve troškove. Isto tako pitanje je da li je sad anomalija uopće jako izražena da bi te se moglo primiti u ponovnu terapiju.
No ako na žalost ne uspiješ onda ti ne preostaje drugo nego da preko ljetnih praznika zaradiš i pomogneš osobnim angažmanom te skupa s roditeljima pokriješ trošak koji si gore navela.
Sretno!