Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

plombe prije aparata

Anilik

Poštovani,
kako planiram staviti fiksni aparat sa samovezujućim bravicama, a imam puno plombi, ortodont mi je preporučio promjenu plombi i savjetovao bijele. Kako moja poznanica ima dosta problema s novim bijelim plombama kojim je nedavno zamjenila 10-godišnje amalgamske plombe i to isključivo iz estetskih razloga, pitam se jel bi mi bilo pametnije napraviti zamjenu postojećih plombi s novim amalgamskim?

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Mijenjati treba samo one koje su spremne za zamjenu jer im prijeti neki karijes. Estetika nije bitna, jedino što se može dogoditi da zbog različitih metala iskusite prvo vrijeme malo metalnog okusa u ustima budući se stvara razlika potencijala između različitih metala.