Ortodoncija

Aleksandar Gulin, dr. med. dent.

Ortodontska ordinacija dr. Aleksandar Gulin
Zagreb, Republike Austrije 35

što je to ortodoncija?

Mare

Molim Vas objasnite mi što je to ortodoncija?

Lijep pozrdrav,

Mare

Mr.sc. Sandra Anić Milošević

Kad se govori o ortodonciji, pri tom se misli na granu znanosti i umjetnosti u stomatologiji koja se bavi anomalijama razvoja i položaja zubi i čeljusti koje utječu na oralno zdravlje te funkcionalnu i estetsku dobrobit pojedinca.
Općenito, ortodoncija je područje stomatologije koje se bavi rastom, pravilnim usmjeravanjem, korekcijom tj. ispravljanjem dentofacijalnog kompleksa. Područje ortodontske prakse uključuje dijagnozu, prevenciju, interceptivu i liječenje svih tipova malokluzija ("loših zagriza"blunk te usmjeravanje rasta i razvoja zuba s ciljem postizanja optimalnih okluzijskih odnosa (zagriza) u fiziološkom i estetskom skladu s facijalnim strukturama.